Občinska čistilna akcija 2024

Čisto, zdravo in trajnostno okolje je naša pravica, a ob enem tudi dolžnost. Odgovorno ravnanje z odpadki je naša vsakodnevna skrb, enkrat letno pa kot skupnost združimo moči na čistilni akciji, ki jo v želji po okoljskem ozaveščanju organizira Občina Dobrova - Polhov Gradec.

Letos bo čistilna akcija potekala v soboto, 6. aprila 2024s pričetkom ob 9.00 na dogovorjenih zbirnih mestih. V primeru slabega vremena bo prestavljena na 13. aprila.

Koordinatorji vam bodo na zbirnem mestu podali vsa navodila, zagotovili osnovne pripomočke (rokavice in vrečke). Po končani čistilni akciji vrečke s smetmi odložite k zabojnikom v ekoloških otokih ali na zbirnem mestu.

Čistilna akcija ni namenjena zbiranju kosovnih odpadkov, ampak naj bodo prizadevanja usmerjena v urejanje širšega bivalnega okolja, pobiranje odpadkov v naravi, ob cestah, sprehajalnih in rekreacijskih poteh, vodotokih idr. Če v naravi najdete kosovni odpad, to javite koordinatorju.

Vabljeni, da skupaj ohranjamo domače okolje v stanju, ki je prijazno do prebivalcev in narave!